image

RÜYALARINI GERÇEKLEŞTİR

“Wind Ankara'da kendini bulup yenilenen dünyanın önünde olacaksın.”

 

WIND
ANKARA

“BİR ANKARA
RÜZGARI”

Wind Ankara projesi Ankara’nın son dönemde yoğunlukla tercih edilen ve üst düzey gelir grubuna yönelik şekilde yapılaşan Çayyolu bölgesinde, bölgenin merkezi olarak adlandırılabilecek Park Caddesi üzerinde yer almaktadır. Başlangıçtan itibaren, projenin ana fikri olarak sadece konumuyla değil, barındırdığı tüm öğeler ile bulunduğu alan içerisinde farklı bir proje elde etme tavrı hedeflenmiştir. Topoğrafya anlamında oldukça rahat bir bölgede konumlanması sebebiyle arazi içerisindeki tüm yapılar merkezde yer alan, yeşilin ön plandan tutulduğu, ortak kullanım alanlarını aynı ölçüde hissedebilmektedir. Bununla birlikte, motorlu araç trafiğinin arazi içerisinden bağımsız hale getirilmesi ile tüm alan nitelikli yeşil kurgusunu ve sakinliğini koruyacak şekilde, yaya kullanımına bırakılmıştır. Araçlar ise yer altında, mümkün olan en rahat hareket şekli ile konumlandırılmıştır.

Yapılaşmanın net şekilde tarif edildiği bir planlamaya sahip alana bir adet orta-yüksek katlı konut bloğu ile on dört adet, birbirine eş müstakil konut yapısı yerleştirilmiştir. Kule, yerleşimi ve açısı itibari ile güneye bakan ve yılın tüm aylarında ışık alan, aynı zamanda villa grubu ile ortak yeşil alana gölge yaratmayacak şekilde konumlandırılmıştır. Nadiren uygulanan bir konut üretim biçimi olarak her katta tek daire bulunacak şekilde planlanan yapısı ile bölge içerisinde de eşi bulunmayan bir tipoloji elde etmek hedeflenmiştir. Böylelikle her bir daire dört cephesi ile arazinin panoramik manzarasına hakim hale getirilmiştir.

Oda sayısı ve büyüklüğü gibi nicelik anlamındaki yeterliliklerin baştan sağlandığını öngörerek ve projeyi bir adım ileriye taşıyarak, nitelik anlamında da kullanıcıların konforunu sağlayacak her türlü unsur, mimari ve iç mimari anlamda projeye entegre edilmiştir. Tek katlı daireler, geniş yönden ortak alana hâkim manzaraya açılan salonu, kendi içinde ayrı bir yaşam alanı barındıran mutfağı, tümü özel banyoya sahip yatak odaları ve servis alanları ile eksiksiz bir konut planı olarak ortaya konulmuştur.

Müstakil konutlar ise ortak alana bakan cepheleri ile her konutun kendisine ait olan sakin bahçeleri arasında tamamen geçirgen ve derinlikli şekilde planlanmıştır. Hacim, ışık, derinlik gibi kavramları yorumlayan ve tüm mekânların ihtiyaca yönelik olarak, ayrı ayrı düşünülerek düzenlendiği bir yapıya sahiptir. Bodrum katında yer alan dinlenme alanları, zemin katında bulunan geçirgen ve derinlikli yaşam alanları ve tüm araziye hâkim, özel teraslı ebeveyn süiti ile benzersiz bir konut deneyimi hedeflenmiştir.

Wind Ankara, mükemmellikle donatılmış ve huzur dolu bir yaşam için hazırlanmış göz kamaştıran halini alarak; kendi dünyanı bul bakış açısı içinde yepyeni bir yaşam vaat ediyor.

signature
Background Image

 • MÜSTAKİLİN AYRICALIKLARI

  Her konutun kendisine ait bahçeleri huzur verici şekilde planlanmıştır.


  Her daireye özel otopark kapalı olarak, rahat hareket şekli ile konumlandırılmıştır.


  Bodrum katında yer alan dinlenme alanlar.


  Zemin katında bulunan geçirgen ve derinlikli yaşam alanları.


  Tüm araziye hâkim, özel teraslı ebeveyn süiti ile benzersiz bir konut.


 • KULENİN AYRICALIKLARI

  Tek katlı daireler, geniş yönden ortak alana hâkim manzaraya açılan salonu,


  Her daireye özel otopark kapalı olarak, rahat hareket şekli ile konumlandırılmıştır.


  Kendi içinde ayrı bir yaşam alanı barındıran mutfağı,